ARASYA Hakkında

Arasya Atık Su Arıtma ve Kurutma Sis. A.Ş.

Arasya Şirketler Grubu

Cenay Şirketler Grubu’nun çekirdeği olan CENAY İNŞAAT firması, Cengiz GÜLDAMLASI ve Aytaç GÜLDAMLA tarafından, Telekomünikasyon ve Elektrik Şebekeleri alanında faaliyet göstermek üzere 1977 yılında kurulmuştur. Bugün, gerek yurtiçi ve gerekse yurtdışında Azerbaycan’dan Gürcistan’a, Bulgaristan’a ve Avusturya’ya uzanan birçok ülkede Telekomünikasyon, İnşaat, Elektrik, Kablo, İnternet Hizmetleri, Medya, Dış Ticaret vb. farklı sektörlerde faaliyet gösteren uluslararası rekabet gücünde çok sayıda şirketi bünyesinde bulundurmaktadır. Cenay Şirketler Grubu büyük hissedarları olarak Aytaç Güldamla ve Aytuğ Güldamla 2011 yılında Arasya Şirketler Grubu’nu kurmuştur.

Arasya Şirketler Grubu, sektörün genç firmalarından olmakla beraber Cenay Şirketler Grubu’nun geçmişinden aldığı güç ve sinerjiyi bünyesine aktarmış, yapılanma sürecini, profesyonel kadrosunun sahip olduğu teknik ve teorik tecrübeleri ile hızlandırarak hem mühendislik hem de lojistik anlamda hizmet verebilen bir şirkettir

 

Cenay Holding bünyesindeki Arasya Grup Şirketleri, arıtma tesisi ekipmanları ve arıtma çamurunun susuzlaştırılması, kurutulması ve bertaraf edilmesi ile ilgili ekipmanların projelendirilmesi, satışı ve uygulama işlemlerini gerçekleştirmek üzere kurulmuştur. Cenay Şirketler Gurubu’nun ‘’Güçlü bir firma, uzmanlarla çalışır‘’ felsefesi doğrultusunda 01.07.2013 tarihi itibarı ile geçmişi 300 yıla dayanan, sektörün lider firmalarından olan Alman HUBER firması ile yapmış olduğu sözleşmeye istinaden firmanın Arıtma Tesisleri için ürettiği ürün ve ekipmanların Türkiye Satış, Proje Uygulama ve Servis Temsilciliği’ni üstlenmiştir.

Arasya bu başarılı partnerliğe ilave olarak, arıtma tesisi çamurunun değerlendirilmesine yönelik yenilikçi tasarımları ve çözümleri HUBER ve WTE’nin ortaklığını yaptığı Sludge2Energy ile projelendirmekte ve uygulamaktadır.
 

>> Arasya Tanıtım Kataloğu