Temiz su dünyasına hoşgeldiniz!

Yüksek kalite makineler, evsel ve endüstriyel atıksular için tesisler ve paslanmaz çelik ekipmanlar, atıksu ve çamur arıtımı

Uluslararası bir şirket olarak, yenilikçi çözümler ve prosesler, uzman görüşleri ve güvenilir servisimiz ile müşterilerimizi desteklemekteyiz. Dünya çapında 45,000'den fazla kurulum ile HUBER, su, enerji ve kaynakların sürdürülebilir bir şekilde kullanımını sağlamaktadır.

Bireysel ihtiyaçlarınıza göre ürün ve ekipmanlar

Atıksu, proses suyu, içme suyu, kum ve çamur arıtımında geniş ürün yelpazesine sahiptir.

Ürünler 

HUBER Çözümleri - yerel ve global

Sınırlı kaynakların tutumlu ve sürdürülebilir şekilde yönetimi, enerji ve materyellerin yeniden kullanım ve geri dönüşümü konularında yenilikçi ve güvenilir çözümler üretmekteyiz.

Çözümler 
European politician Manfred Weber and delegation of the Christian Social Union informed themselves at the HUBER main site 22.07.2021  | MEP Manfred Weber visited the headquarters of HUBER SE in Berching with high-ranking CSU politicians from the Neumarkt constituency (daha)
New Animation: Fully automated solar drying system for large quantities of sludge 09.06.2021  | HUBER's solar drying system evaporates up to 3 tons of water per year on one square meter of surface. We have developed a fully automated plant system that offers up to 2.5 hectares of drying surface: the system takes over the wet sludge at a transfer point and guides the dry granules until they are discharged, e.g. into containers. HUBER’s solar drying system reduces sludge by 70,000 tons per year, making it suitable for large wastewater treatment plants. In the following animation at YouTube we present our solution which is already in use at various plants in a similar form. (daha)
New issue of HUBER Newsletter online 27.05.2021  | The up-to date May2021 issue of our group-wide periodic email newsletter is now available on the HUBER websites, too. (daha)
Haber Arşivi