Temiz su dünyasına hoşgeldiniz!

Yüksek kalite makineler, evsel ve endüstriyel atıksular için tesisler ve paslanmaz çelik ekipmanlar, atıksu ve çamur arıtımı

Uluslararası bir şirket olarak, yenilikçi çözümler ve prosesler, uzman görüşleri ve güvenilir servisimiz ile müşterilerimizi desteklemekteyiz. Dünya çapında 45,000'den fazla kurulum ile HUBER, su, enerji ve kaynakların sürdürülebilir bir şekilde kullanımını sağlamaktadır.

Bireysel ihtiyaçlarınıza göre ürün ve ekipmanlar

Atıksu, proses suyu, içme suyu, kum ve çamur arıtımında geniş ürün yelpazesine sahiptir.

Ürünler 

HUBER Çözümleri - yerel ve global

Sınırlı kaynakların tutumlu ve sürdürülebilir şekilde yönetimi, enerji ve materyellerin yeniden kullanım ve geri dönüşümü konularında yenilikçi ve güvenilir çözümler üretmekteyiz.

Çözümler 
New issue of HUBER Newsletter online 17.11.2020  | The up-to date November 2020 issue of our group-wide periodic email newsletter is now available on the HUBER websites, too. (daha)
Video: Complete wastewater treatment at the Øygarden wastewater treatment plant in Norway 17.09.2020  | An impressive large-scale HUBER project in Norway recently went into operation: In Øygarden, one of the most modern wastewater treatment plants in the country was built - with innovative and optimally matched HUBER technology. Watch the following video to get an impression of the entire purification process at this remarkable wastewater treatment plant. (daha)
Project Newsletter: Recent Holistic concepts for thermal sewage sludge utilization 05.08.2020  | With the sludge2energy process, a secured and energy self-sufficient thermal utilization of the generated sewage sludge quantities can be ensured permanently. The process is based on the combination of a sludge dryer and subsequent combustion in a fluidized bed furnace.   Read about recent projects of sludge2energy GmbH with effective and future-oriented concepts for solving the sewage sludge disposal emergency in the newsletter below. (daha)
Haber Arşivi