Çamur Yoğunlaştırma için HUBER Çözümleri

Yoğunlaştırma çamurdaki suyun giderilmesi yoluyla çamur hacminin azaltılması için ilk adımdır. Sulu çamur konsantrasyonu arttırılarak yoğun çamura dönüştürülür. Yoğun çamurun kıvamı daha fazladır ancak yine de pompalanabilir olması gerekmektedir.

Çamur statik yoğunlaştırıcılarda çöker ve kendi katılarının ağırlığı yoluyla sıkıştırılır. Daha yüksek olan spesifik yoğunlukları nedeniyle, birincil ve çürütülmüş çamur fazla çamura göre statik olarak daha iyi bir şekilde yoğunlaşabilir.

Fazla çamur (örneğin aktif çamur) tercihen birincil çamurdan ayrı olarak mekanik bir şekilde yoğunlaştırılır. Flokülasyon için sulu çamur polimer eklenir. Büyük ve güçlü flokların üretimi polimerin doğru seçimine, dozajına ve polimer ve çamurun yoğun bir şekilde karıştırılmasına bağlıdır. Çamurdaki su floklar arasından geçer ve floklar tutulurken yer çekimiyle filtre ortamından (ağ ya da ince ızgara) süzülür.

Çamur yoğunlaştırma için son derece etkili çeşitli HUBER makineleri üretiyoruz. Hepsi paslanmaz çelikten yapılan bu ürünler tasarımları, boyutları ve kapasitelerine göre ayırt edilir. Her türlü uygulama için en iyi hizmeti sunan ekipmanı sunuyoruz: 

  • Burgu Yoğunlaştırıcılar
  • Disk Yoğunlaştırıcılar
  • Bantlı Yoğunlaştırıcılar

Sistem konsepti

Sistem konsepti

Ek bilgi ve linkler ile detaylı, interaktif görünüm için resme tıkla
Ek bilgi ve linkler ile detaylı, interaktif görünüm için resme tıkla
.

Medya

Uygulama raporları

Ürünler